top of page

Czym jest miłość

Zaktualizowano: 10 kwi 2023


ISTNIEJE TYLKO MIŁOŚĆ


Nic, co nie jest miłością nie istnieje, jest tylko iluzją.


Wszystko jest stworzone z miłości i ze światła. To co my możemy zrobić, to tylko podłączyć się pod pole miłości, które jest nieskończoną energią. Po to, by z niego korzystać, by tworzyć, czynić miłość, stawać się miłością w praktyce.


Ale mamy też wolną wolę. Nie musimy z tego pola energii korzystać. Możemy udawać, że miłości nie widzimy, że jej wcale nie ma. Natomiast to nasza odpowiedzialność, że wtedy tej sprawczości mieć nie będziemy.


OTWARCIE NA MIŁOŚĆ LUB OPÓR


Jak to wygląda? Istnieje pole miłości, do którego możemy wejść i pozwolić, aby nas obejmowało. Właściwie to my w nim cały czas jesteśmy, ale mamy możliwość, by się na nie zamknąć. Zamknąć się na uczucie przepływu miłości.

Zamykamy się wtedy, gdy wierzymy w iluzję, gdy wierzymy w całą negatywność, która miłością nie jest. Gdy oddajemy naszą uwagę, nasze serce, nasze działanie czemuś, co miłością nie jest, to nie możemy z mocy miłości korzystać. Im więcej tego zakłócenia, negatywności, oporu w nas jest, tym trudniej jest miłości przez nas przepływać i przez nas działać.


PRZEBUDZENIE


W momencie przebudzenia zostajemy w nagły sposób porażeni energią miłości. Ona daje nam to poczucie niesamowitej siły i energii. Czujemy się tak, jakby po raz pierwszy w życiu nas ten promień energii przeniknął. Gdy ten zastrzyk energii przez nas przepływa, dostrzegamy wielką moc miłości wokół nas i w nas. Wtedy się budzimy.


Później dostajemy czas, żeby oczyścić swój umysł, przestać wierzyć we wszystkie te błędne, niewspierające przekonania i iluzje, które na co dzień powodują, że nie korzystamy z mocy miłości. Ten proces dzieje się, żebyśmy otworzyli się na ciągły przepływ energii miłości w nas i przez nas, aby miłość mogła swobodnie nas objąć.


MIŁOŚĆ A ZWIĄZEK


A czym jest miłość pomiędzy ludźmi, w związku? Prawdziwa miłość to jest wolność. Kiedy obie strony przebywają w polu miłości i postanawiają wspólnie doświadczać.


Podejmując się wcielenia na Ziemi, zanurzamy się w gęstej materii. Robimy to celowo, nadal wszystko jest miłością, ale zgadzamy się na to, żeby na jakiś czas uwierzyć iluzji, że miłością nie jesteśmy. To nam daje możliwość doświadczania, a doświadczanie powoduje wzrost. Ale skorzystamy z niego tylko wtedy, gdy swe doświadczenia przetransformujemy w światło, czyli odkryjemy, że zawsze wszystko było tylko miłością w jej przejawach.


Kiedy dwoje ludzi pojawia się w polu miłości, kiedy pojawia się pomiędzy nimi uczucie zakochania, najczęściej są oni umówieni na jakąś wspólną lekcję do odrobienia. Służą sobie wzajemnie poprzez tę relację, aby umożliwić sobie wzrost. Aby jednak przystąpić do wspólnych lekcji, musi się pojawić przebłysk miłości, aby przestali czuć, na razie chwilowo, swoją negatywność, aby stworzyć parę i dać sobie szansę na wzajemne przerobienia tych lekcji.


Samo pojawienie się wspólnie w polu miłości już jest niezwykle silne, ale pytanie, co z tym zrobić dalej? Czy wystarczy tylko ten przebłysk, pojawiający się na początku znajomości?


Tak długo, jak występuje jakakolwiek zależność w parze, tak długo jak ktoś coś chce od drugiej osoby, miłość będzie niepełna w swoim przejawie. Prawdziwa miłość jest wolnością. Głęboka miłość partnerska to wspólne przebywanie w polu miłości.


Gdy nasze lekcje są już przerobione, można dalej iść wspólnie przez życie, już w zupełnie innej jakości. Jesteśmy tam, w tym polu miłości, razem. Prawdziwie dojrzały związek dwojga ludzi oparty jest na wolnej woli, oparty jest na wolności, oparty jest na miłości, jest wolny od iluzji. Takie będą związki przyszłości, do tego będziemy dążyć.


To co możemy zrobić teraz, to pracować nad wszystkimi swoimi blokadami, po to żeby rozpuścić wszelkiego rodzaju opór, który powstrzymuje nas od doświadczania miłości i bycia miłością. Tylko prawda i uczciwość, odpowiedzialność i akceptacja pozwalają na przepływ miłości i jej mocy przez nas i dla nas.


MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWA


Miłość to nie jest coś, co można zawłaszczyć, przekierować w wybranym kierunku. To jest pole energii, w które się wchodzi. Więc nie można kochać tylko kogoś. Jeśli kocha się tylko kogoś wybranego, oznacza to, że jest się zablokowanym na miłość w pewnym aspekcie. Jest to tylko iluzja, wybór jakiejś części miłości. Prawdziwa miłość jest nieograniczona i nie jest skierowana do kogoś konkretnie, do jakiejś jednej osoby czy grupy.


Związek rządzi się swoimi prawami, jest oparty na całkowitej wolności i wolnym wyborze, w dojrzałym związku jest miłość, jest wierność, jest zaufanie. Ale miłość, jako energia, nie ogranicza się do konkretnej osoby. Jeśli choć raz poczujesz, jak wielka jest miłość bezwarunkowa, nie jesteś w stanie zapomnieć tego uczucia i zawsze będziesz chcieć do niego dążyć. Tu chodzi o proces, by otworzyć się na poznawanie siebie i dostosowanie się do tego, by stać się miłością w całym swoim życiu, w stosunku do wszystkich, nie tylko dla jednej wybranej osoby, ale zawsze i wszędzie.


Jeżeli pozwolisz sobie na to i podejmiesz decyzję, że będziesz tam, w polu miłości, to będziesz całym swoim życiem, z uważnością, w praktyce pokazywać, że tam jesteś: w pracy, w domu, w wolnym czasie, z ludźmi, których lubisz bardziej lub mniej. To musi być 100% wszędzie, we wszystkim, dla każdego. Tym jest bezwarunkowa miłość.


Poddanie, zaufanie, akceptacja, wdzięczność - ta Miłość, to Światło, ten Bóg właśnie tym są. Tylko wtedy jesteśmy w stanie z tej mocy korzystać, jeśli jesteśmy sami będziemy emanować dokładnie tymi uczuciami. Bóg nie zna innych uczuć. Jeśli przychodzimy z brakiem i prosimy Go o coś, on tego nie rozumie. Jeśli przychodzimy z żalem, z obwinianiem, Miłość tego nie rozumie. Bo to wszystko, co nie jest miłością, jest tylko iluzją. Naszą pracą jest odkryć, że to iluzja i puścić to. To co pozostanie, to właśnie miłość.

85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page