top of page

NAJWAŻNIEJSZA GRANICA


🤷‍♀️Moja najważniejsza granica?

🔥To granica pomiędzy tym, na co mam wpływ, a tym, na co nie mam wpływu.

✔Nie mam wpływu na porę roku, ale mogę cieszyć się późną jesienią w ciepłej czapce i szaliku.

✔Nie mam wpływu na własną śmiertelność, ale mogę dbać o swoje ciało w taki sposób, by najdłużej sprawnie mi służyło mi w zdrowiu.

✔Nie mam wpływu na to, czy mój produkt spodoba się danemu klientowi, ale mogę zadbać o to, by mieć dobry produkt, atrakcyjny dla grupy klientów, do której trafię. ✔Nie mam wpływu na moje myśli, ale mam wpływ na to, co zdecyduję się utrzymywać w moim umyśle. ✔Nie mam wpływu na pojawienie się emocji, ale mam wpływ na to, jak na nią zareaguję. ✔Nie mam wpływu na to, co myślą, mówią i robią inni ludzie, ale mam wpływ na to, co ja z tym zrobię.

🧠Rozpoznanie tego, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu i zaakceptowanie tego, a jednocześnie stosowne działania w stosunku do tego, na co mam wpływ, to jedno z najważniejszych odkryć w moim życiu. To nie jest łatwe. Potrzeba właściwego poglądu, jeśli używać terminologii ze Szlachetnej Ośmiorakiej Ścieżki. Wyboru dokonuję w każdej sekundzie.

💪To jest właśnie to, co nazywam rozwojem osobistym.

🍀Wielka mądrość jest w tekście wykorzystywanym przez AA, Modlitwie o pogodę ducha: "Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,

odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić,

i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego."

To ważny tekst. Polecam pochodzić z nim dzisiaj, jutro.

💥To tekst nie tylko dla alkoholików. Nota bene, osobiście uważam, że większość z nas jest uzależniona, tylko woli tego nie widzieć. Uzależniona od obecności innych ludzi, od rodziny, współmałżonka, uznania innych, czucia się ważnym, od swojej racji, od swoich uraz, od swojego złego humoru, od swojego syndromu ofiary. I prozaicznie - od telefonu, seriali, cukru, kawy.

Ale to temat już na inny wpis.


#coaching#coach#swps#wroclaw#wroclove#terapiatranspersonalna#online#granice#modlitwaopogodeducha #uzaleznienie #szlachetnaosmiorakasciezka #wlasciwypoglad

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page